Батькам майбутніх першокласників


ЧЕКЛИСТ ГОТОВНОСТІ ДИТИНИ 
ДО 1-го КЛАСУ.

Як зробити "входження" дитини в школу максимально комфортним? 
 Кілька слушних порад від фіналіста премії Global Teacher Prize Ukraine 2020, вчителя початкових класів Андрія Олійника:

1. Створюйте в очах дитини позитивний імідж школи.
2. Пояснюйте дитині, хто такий учитель.
3. Програвайте з дитиною ситуації привітання з учителем та учнями.
4. Привчайте дитину до "шкільного" розпорядку дня.
5. Якомога більше говоріть з дитиною.
6. Завчіть відомості, які повинна дитина знати про себе. 
7. Поясніть, що у школі діють правила і їх треба дотримуватись.
8. Закріпіть базові побутові навички дитини.
9. Навички самообслуговування.
10. Вчіть дитину впізнавати свої шкільні речі та тримати їх в порядку.
11Влаштуйте гру-імітацію «Мій перший день у школі».
12. Підготуйте себе і дитину до психологічного відділення дитини від матері. 

Детальніше читайте тут -  Чеклист першачка 
(Матеріал взято з сайту "Освіторія")

*********************************************

 СКОРО ДО ШКОЛИ !

Наближається той день, коли ваш малюк вперше увійде в шкільний клас. І зараз ви хвилюєтеся: А чи готова моя дитина до школи? Як буде вчитися? Як їй допомогти, якщо вона зустріне перші шкільні труднощі? Психолого-педагогічний феномен «готовність дитини до школи» складається з різних видів готовності: фізичної, особистісної, мотиваційно- вольової, інтелектуальної, спеціальної.

Що ж повинна уміти дитина на 1 вересня?

Дитина повинна вміти доглядати за собою, самостійно роздягатися і одягатися. Дуже важливо привчати дитину до гігієни: не тільки до обов’язковим ранковим процедурам, а й до того, що стежити за собою потрібно протягом усього дня – поправити зачіску, почистити костюм. Навчіть малюка прибирати своє робоче місце, куточок, дбайливо ставитися до своїх речей. Крім того, школяр повинен добре розуміти, як потрібно і можна вести себе з однолітками і як з дорослими.

Режим

Особливу увагу хочеться звернути на питання здоров’я. Треба приділяти першорядну увагу зміцненню здоров’я, фізичному розвитку, загартовуванню, розвивати моторику, координацію, необхідно не просто гуляти у дворі, а грати в рухливі ігри. Перед школою необхідно встановити режим дня - години відпочинку, їжі, занять, прогулянок.

Шкільна готовність – це сплав знань і навичок, необхідних для успішного навчання, готовності до співпраці і подолання труднощів, позитивного ставлення до школи та навчання.
Розвиток дрібної моторики рук
Батьків завжди хвилює питання, як забезпечити повноцінний розвиток дитини і як правильно підготувати його до школи. Вченими доведено, що розвиток руки та розвиток мови і мислення дитини тісно зв’язані між собою. Для повного оволодіння навичками письма необхідно мати певну функціональну зрілість кори головного мозку. У непідготовлених до письма дітей  недостатній розвиток дрібної моторики та зорового сприйняття і уваги, як правило, приводить до виникнення стану тривоги дитини у школі та негативного ставлення до навчання. 
В дошкільному віці дуже важливою вважається саме підготовка до письма, а не саме навчання писати, і це повинно починатися задовго до шкільної парти. Батьки, які в певний час починають приділяти належну увагу вправам, різноманітним завданням, іграм, що сприяють розвитку дрібної моторики та координації рухів рук, наразі вирішують відразу два питання: по-перше, вони непрямим чином починають впливати на загальний інтелектуальний розвиток малюка, по-друге, вони готують його до оволодіння навичок письма, які в майбутньому обов’язково допоможуть уникнути різних проблем шкільного навчання.



Немає коментарів:

Дописати коментар